"שילמתי מחיר לאמת"
ישועת נחום בן אברהם

(“I Have Paid a Price for Truth”)
The Salvation of Nachum ben Avraham

 

שימו לב: עדות זו תורגמה מקוונת מאנגלית על ידי Google Translate. תרגומים הם בדרך כלל מצוינים, אבל אתה עשוי למצוא כמה שגיאות. אם אתה מזהה טעות דוקטורינה חמורה או שתרצה לכתוב לי מכל סיבה שהיא, אנא כתוב בכתובת normanmanzon7@gmail.com או https://www.biblestudyproject.org/contact/ . תודה. - נורמן מנסון

 

 

                                                                                                                         
אחים ואחיות יהודים יקרים,

 

זו זכותי וברכתי לספר לכם את סיפור הצלת חיי.

 

אנחנו אולי באים מרקע מאוד שונה, אבל אנחנו אותו דבר. כולנו מבקשים לענות על השאלות העמוקות ביותר בליבנו באשר למשמעות החיים ולגלות את המפתח לחיים מבורכים, כאלה שבאמצעותם נוכל לברך אחרים. אני ורבים אחרים גילינו את המפתח. אני פונה אליכם לשקול את הסיפור שלי.

 

גדלתי כיהודי אורתודוכסי בעיר ניו יורק, וכחלק מהחינוך המוקדם שלי בישיבה, למדתי את התורה עם פירושיו של רש"י וכיצד לקיים את ההלכה האורתודוקסית. כשנכנסתי לשנות העשרה שלי, התחלתי להתרחק ממצוות דת שנקבעה כי זה לא מספק, והתחלתי לחקור את העולם שמעבר לחוגי היהדות.

 

התחלתי לימודי קדם רפואה בקולג', אבל סערות עמוקות בתוכי איפשרו לי להתמקד בנושאים העובדתיים והזיכרון עתירי היסוד שנדרשתי לקחת. לכן עברתי למגמת ספרות אנגלית כדי שאוכל פשוט לקרוא וליהנות ולהתחשב בהשקפותיהם של הכותבים ולגבש את השקפת העולם שלי, שלשמה גם למדתי קורסים בפילוסופיה ובדתות השוואתיות. הצטרפתי גם למקהלה של המכללה שלי שבה שרנו יצירות קודש רבות משבע מאות השנים האחרונות שבאמצעותן נטע ה' בליבי טקסטים קדושים רבים מהברית החדשה וכן התנ"ך שדיבר על אהבתו וכוחו של מי ש

לאחר מחקר רב גיליתי שאני המשיח. איך גיליתי אותו? אנא המשך לקרוא.

 

כשסיימתי את הקולג', נישקתי את החברה לשלום כפי שהכרתי אותה ויצאתי לאורח חיים של עונג, הרפתקאות, סמים פסיכדליים ומחקרים נוספים בדתות, בפילוסופיות ובאורחות החיים של העולם - עם הרגליים וגם עם המוח. כשהייתי בן עשרים ושלוש פגשתי את סוזן, הגברת הצעירה שעתידה להפוך בקרוב לאשתי. תוך זמן קצר טיילנו במעלה ובמורד החוף המערבי ודרך דרום מערב ארצות הברית מקומונה לקומונה ומפסטיבל ניו אייג' לאשרם, עם אגודל מוזהב לטרמפים, תינוקת ותיק שהכיל כל חפצינו הארציים - בעיקר חיתולים ושמיכות - לעתים קרובות בלי לדעת היכן נבלה את הלילה, אם זה יהיה בהרים היפים של ניו מקסיקו, דירה עירונית צפופה עם זמני חלוף אחרים, בקתה עתיקה נטושה ביער, דירה מפוארת. מקדש הינדי בלוס אנג'לס, מלון שבו צבא ההצלה שם אותנו, או חווה של משפחה חביבה שלקחה אותנו. זיכרון אחד שיישאר איתי לנצח בחיים האלה הוא אשתי ואני עומדים בצד של כביש מהיר בשחור הלילה מחזיק את התינוקת שלנו, שטוף גשם ומנסה לתפוס טרמפ, עם מאות ומאות מכוניות, רוחות רפאים בלילה עם פנסים בוהקים, חולפות על פנינו.

 

הימים ההם פתחו את עינינו לדברים רבים, אבל את החיפוש שלנו אחר השקפת העולם ואורח החיים יכולנו לקרוא לעצמנו נתקל באכזבה אחר אכזבה. לבסוף טסנו להוואי כדי לחיות על ארבע מאות דונם מדהימים ששמענו עליהם שאפשר לחיות על פרי הארץ בחינם. היו פירות בשפע וטוב על הארץ, דבר נפלא לנער מברוקלין לראות; אבל ארבע מאות הדונמים הצטמצמו באורח קסם לארבעה, גרנו בבקתה ישנה שחלקנו עם אחרים ללא מים זורמים או חשמל, ירד גשם כבד רוב הזמן, וכאשר חגגנו בפירות, יתושים בגודל של סוסים חגה עלינו. הפכתי רזה, היו לי זיהומים עמוקים ברגליים, והנישואים שלנו הפכו לקרח. נפלתי לדיכאון שלא יפסיק וקיוויתי שצונאמי ישתלט עליי או שפצצה גרעינית תיפול על הראש שלי ותסיים את הכל. בשלב זה, ה' כנראה השפיל מבט מגן עדן ואמר, "הוא מוכן."

 

השתתפתי בחתונה היפה ביותר מכוסה פרחים על שפת האוקיינוס בכנסיית אבן ישנה ללא רצפה וגג מתחת לשמי הוואי כחולים ויפים. החתן והכלה העידו על איך הגיעו אל המשיח, ישוע, ועל השינויים הנפלאים שהוא חולל בחייהם. השר, לבוש ג'ינס, דיבר כיצד נישואים אמורים לשקף את היחסים בין משיח לקהילתו - כיצד הקריב משיח את חייו לעדתו בגלל אהבתו האינסופית אליה, וכיצד קהילתו אוהבת ומשרתת אותו בגלל ההקרבה העצמית האוהבת שלו. למרות שהתאכזבתי מתנועות ומנהיגים רוחניות בעבר, לאחר החתונה התרגשתי להציע לשר, "אולי תוכל לעזור לי". חקרתי אותו על ישוע; ובכל שאלה ואתגר שהצבתי הוא פנה לדף בתנ"ך שלו וקרא; ועם כל מה שהוא קרא, משהו צלצל נכון בלבי. השתתפתי בפגישותיהם, ובכל שאלה ששאלתי קיבלתי תשובה מספקת. לאחר מספר שבועות מסרתי את חיי למושיע וטבלתי במימי הוואי הכחולים ליד אותה כנסיית האבן הישנה. רוח החיים בישועה הפיחה חיים חדשים ברוח הגוססת שלי, והתקווה, האופטימיות והשמחה חזרו לחיי.

 מעולם לא הלכתי למכללה לתנ"ך או לסמינר, אבל שילמתי מחיר על האמת. כששמעתי שהפכתי לחסיד של ישועה, אמי כמעט הדליקה נר זיכרון, אבל אחי דיבר עליה. בשנת 1979, סוזן ואני מכרנו את ביתנו, ואחרי שנתיים של הכשרה לתלמידים ואוונגליזם, עברנו לבסיס נוער עם מיסיון באירופה שממנו שרתתי את אהבת ה' מלב יהודי לגרמנים ולמוסלמים. בקהילה מצרית אחת, הייתה לי הזכות להביא מוסלמי לאמונה בישועה; וכאשר מוסלמי מגיע לישוע, שנאתו ליהודים ולישראל מתכווצת במהירות ואהבתו אליהם מתחילה לגדול. למדתי להכיר הרבה מוסלמים לשעבר באמסטרדם, ואני יכול להעיד שזה כך.

אחרי השנתיים, זה חזר להוואי עם אישה, שני ילדים, בלי כסף, בלי בית, בלי עבודה; אבל אלוהים מיהר דרך - אבל זה כבר סיפור אחר! יש עוד דוגמאות שאני יכול לשתף, אבל אני אגיד בפשטות שעל כל הקרבה שאדם מקריב למען האמת, אלוהים יחזיר לו פי כמה.

 דברים ד' 29:

 וּבִקַּשְׁתֶּם מִשָּׁם אֶת-יְהוָה אֱלֹהֶיךָ וּמָצָאתָ כִּי תִדְרְשֶׁנּוּ בְּכָל־לְבָבְךָ וּבְכָל־נַפְשֶׁךָ׃

  ישעיהו 55:1-2

 

הוֹי כָּל־צָמֵא לְכוּ לַמַּיִם וַאֲשֶׁר אֵין־לוֹ כָּסֶף לְכוּ שִׁבְרוּ וֶאֱכֹלוּ וּלְכוּ שִׁבְרוּ בְּלוֹא־כֶסֶף וּבְלוֹא מְחִיר יַיִן וְחָלָב׃ לָמָּה תִשְׁקְלוּ־כֶסֶף בְּלוֹא־לֶחֶם וִיגִיעֲכֶם בְּלוֹא לְשָׂבְעָה שִׁמְעוּ שָׁמוֹעַ אֵלַי וְאִכְלוּ־טוֹב וְתִתְעַנַּג בַּדֶּשֶׁן נַפְשְׁכֶם׃

 אם במקרה אתה אחד שעדיין לא מכיר את אהבת אלוהים באופן אישי, האמן לי כשאני אומר לך שאור אלוהים יכול לפרוץ בליבך בדיוק כפי שהוא פרץ לחושך שלי. התמלאתי בשדים בגלל שנים של סמי הזיה ומעורבות בשיטות נסתר, דתות דמוניות ופילוסופיות שקר, אבל ההקרבה העצמית ותחייתו של ישוע שחררו אותי!

 בנו נטול החטאים של אלוהים אהב אותך באהבה אלוהית ושילם עבור חטאיך על העץ בדמו שלו. כפי שאמר שאול השליח ב -2 לקורינתים ה ':19

 יַעַן אֲשֶׁר אֱלׂהִים הָיָה בַּמָּשִׁיחַ מְרַצֶּה אֶת־הָעוֹלָם לְעַצְמוֹ וְלׂא־חָשַׁב לָהֶם אֶת־פִּשְׁעֵיהֶם וַיָּשֶׂם בָּנוּ אֶת־דָּב.

 הקורבן למען חטאיכם נעשה. מה שנותר לך לעשות הוא הִתְכַּפְּרוּ־נָא לֵאלׂהִים׃ (פסוק 20) . הוא פתח את השער בקצה הגשר שלו. מה שאתה צריך לעשות עכשיו זה לפתוח את השער בקצה שלך ולרוץ לתוך זרועותיו. בטח בבשורת הישועה ואלוהים יסלח לך על חטאיך - אל תחכה ליום כיפור, אלא מיד - ומחילה שלו תימשך לנצח! הוא יתפוס את משכנו בליבך, יהפוך את חייך לאלוהיים שתוכל לשמש כשגריר שלו, ומיד יעניק לך את הברכות האינסופיות של חיי נצח בנוכחותו, שלא ייפסקו לעולם.

 שליחו שאול דיבר על הבשורה:

 

 1 קורינתיים 15: 1-4

וַאֲנִי מַזְכִּירְכֶם אַחַי אֶת־הַבְּשׁׂוֹרָה אֲשֶׁר בִּשַּׂרְתִּי אֶתְכֶם וְאַתֶּם קִבַּלְתֶּם וַעֲמַדְתֶּם בָּהּ׃
וְגַם תִּוָּשְׁעוּ בָהּ אִם־תַּחֲזִיקוּ בַדָּבָר אֲשֶׁר בִּשַּׂרְתִּי אֶתְכֶם רַק אִם לׂא־הֶאֱמַנְתֶּם לַשָּׁוְא׃

 

כִּי רֵאשִׁית כָּל־דָּבָר מָסַרְתִּי לָכֶם מַה־שֶּׁקִּבַּלְתִּי כִּי־הַמָּשִׁיחַ מֵת לְכַפֵּר עַל־חַטּׂאתֵינוּ כַּכָּתוּב׃

 

וְנִקְבַּר וְהוּקַם בַּיּוֹם הַשְּׁלִישִׁי כַּכָּתוּב׃

 

 וְנִקְבַּר וְהוּקַם בַּיּוֹם הַשְּׁלִישִׁי כַּכָּתוּב׃ כִּי־הַמָּשִׁיחַ מֵת לְכַפֵּר עַל־חַטּׂאתֵינוּ כַּכָּתוּב׃

 

 בטח בו והינצל. כשם שמשיח מת על חטאיכם, אמונתכם בהקרבתו עבורכם תניע את אלוהים למות את אשמתו וכוחו של החטא על חייכם ולקבור אותם כפי שמשיח נקבר; וכשם שהוא קם מהמתים בניצחון על החטא, השטן והמוות, כך אלוהים יקים אותך לחיים מנצחים, חדשים, קמים לתחייה, בו: ב' לקורינתים ה' 20: תְכַּפְּרוּ־נָא לֵאלׂהִים ׃ בטח בבן. של קרבן ה' עבורך, ויושע. למה לא להרים את לבך לאלוהים כבר עכשיו ולהודות לו על שהקריב את בנו עבורך ועל כך שסלח לך על כל חטאיך!

 

* * * * *


אם נתת את חייך לאלוהים באמצעות בנו, אנא המשך לקרוא.

 

אם אתה מאמין חדש, עליך לצמוח לתלמיד בוגר, המסוגל לשרת את האדון בחוכמה ובסמכות. גם אם אתה כבר עוזר לאחרים להתבגר, אולי מה שתקרא כאן יעזור עוד יותר.

 

 ספר לאחרים על אמונתך
כמאמין חדש, אתה כבר מסוגל להוביל אחרים לתוך ישועת האדון. ספר לאחרים כיצד הגעת לאמונה בישועה וודא שהם מבינים את הבשורה כפי שתיאר השליח שאול לעיל, ועודדו אותם לבטוח בה. אבל התפלל לפני שתעשה זאת, מכיוון שאתה עלול לחוות דחייה ורדיפה. כפי שה' אמר ב יוחנן ט
"ו:20,

 

זִכְרוּ אֶת-הַדָּבָר אֲשֶׁר אָמַרְתִּי לָכֶם הָעֶבֶד אֵינֶנּוּ גָדוֹל מֵאֲדֹנָיו אִם-רָדְפוּ אֹתִי גַּם-אֶתְכֶם יִרְדֹּפוּ אִם-שָׁמְרוּ אֶת-דָּם.

 
ובמתי ה':10-12,

 

אַשְׁרֵי הַנִּרְדָּפִים בִּגְלַל הַצְּדָקָה כִּי לָהֶם מַלְכוּת הַשָּׁמָיִם׃

 

אַשְׁרֵיכֶם כִּי־יְחָרֲפוּ וְרָדְפוּ אֶתְכֶם וְדִבְּרוּ עֲלֵיכֶם בְּשֶׁקֶר כָּל־רָע בַּעֲבוּרִי׃

 

שִׂמְחוּ וְגִילוּ כִּי שְׂכַרְכֶם רַב בַּשָׁמָיִם כִּי-כֵן רָדְפוּ אֶת הַנְּבִיאִים אֲשֶׁר הָיוּ לִפְנֵיכֶם׃

 

את זה אתה גם חייב לדעת: לעולם לא נושע אדם על ידי היותו בן למשפחה מאמינה, על ידי מעמד גבוה בבית כנסת או בקהילה, על ידי עשיית מעשים טובים (אפסים ב':8-9) או על ידי אמונה במישהו אחר מלבד ישוע. (יוחנן י"ד:6). במעשי השליחים ד' :12 אמר השליח
שמעון פטרוס:

 

וְאֵין הַיְשׁוּעָה בְּאַחֵר כִּי לׂא נִתַּן תַּחַת הַשָּׁמַיִם שֵׁם אַחֵר לִבְנֵי אָדָם

 

אֲשֶׁר־בּוֹ נִוָּשֵׁעַ ׃

 

עיין בכתובים
השג מקרא שלם, תנ"ך וברית החדשה, ועיין בו. אני מציע שתתחיל בלימוד הספרים האלה בסדר הזה: בראשית א':1 עד י"ב:3, ואחר כך ספרי "הברית החדשה" של מתי, יוחנן, מעשי השליחים, הרומים, הפיליפאים והקולוסים. קרא את אלה בעצמך; אבל ברגע שאתה יכול, מצא רב מאמין טוב או מורה לתנ"ך ללמוד תחתיו.

 שינון כתבי הקודש
בנוסף לקטעים האחרים במחקר זה, כמה קטעים מצוינים לשינון הם, בסדר שהם מופיעים למטה, רומים ג':23, רומים ו':23, יוחנן ג':16.

 כִּי-כֻלָּם חָטָאוּ וְחַסְרֵי-כְבוֹד אֱלׂהִים הֵמָּה׃

 כִּי־שְׂכַר הַחֵטְא הוּא הַמָּוֶת וּמַתְּנַת חֶסֶד אֱלׂהִים הִיא חַיֵּי הָעוֹלָמִים בַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ אֲדָנֵינוּ׃

 כִּי-כֵן אֹהֵב אֱלֹהִים אֶת-הָעוֹלָם עַד-אֲשֶׁר נָתַן בַּעֲדוֹ אֶת-בְּנוֹ אֶת-יְחִידוֹ וְכָל-הַמַּאֲמִין בּוֹ לֹא-יֹאבַד כִּי בּוֹ יִמְצָא חַיֵּי.  

 

מצא קהילה טובה מאמינה בתנ"ך
חשוב מאוד להתפלל, ללמוד את כתבי הקודש ולשרת את ה' עם אלה שמאמינים כמוך. עיקר "הברית החדשה" עוסק בהכנסת אנשים לאמונה ובהקמת ולטפח קהילות ותלמידים בריאים שאחר כך יוכלו לעשות זאת בעצמם! שיתוף פעולה, לימוד כתבי הקודש, אוונגליזם וארגון מאמינים חדשים לקהילות חדשות הוא המפתח!

 

ביוחנן ט' ד' אמר ישוע : עָלַי לְעוֹלֵל עֲלִילוֹת שֹׁלְחִי בְּעוֹד יוֹם כִּי-יָבֹא לַיְלָה וְאָז לֹא־יוּכַל אִישׁ לַעֲשׂוֹת מְאוּמָה׃

 

ככל יכולתך, חשוב מאוד, להציג את אחיך ואחיותיך היהודים ואת חבריך הגויים בפני המושיע ולחזק אותם בדברו. אלוהים יברך אותך כפי שאתה עושה!

 

 ושליח שאול ברומים י' 12-14:

 

וְאֵין הַפְרֵשׁ בֵּין הַיְּהוּדִי לַיְּוָנִי כִּי אָדוֹן אֶחָד לְכֻלָּם וְהוּא עָשִׁיר לְכָל-קׂרְאָיו׃

 

כִּי-כׂל אֲשֶׁר-יִקְרָא בְּשֵׁם יְהוָֹה יִמָּלֵט׃

 

וְעַתָּה אֵיךְ יִקְרְאוּ אֶל-אֲשֶׁר לׂא האֱמִינוּ בּוֹ וְאֵיךְ יַאֲמִינוּ בְּמִי שֶׁלָּא שָׁמְעוּ אֶת-שִׁמְעוֹ וְאֵיךְ יִשְׁמְעוּ וְאֵין מַגִּיד׃

 

 
שלום שלום

 

 

אני מזמין אותך לקרוא את מדריך לתורת כתבי הקודש באתר האינטרנט שלי,www.biblestudyproject.org . אנא לחץ על הקישור הזה:
/ivrit-a-handbook-of-bible-doctrine/ .

 

 

נחום בן אברהם,

נורמן מנזון

 

 *

* ציטוטי הכתוב הם מהתנ"ך העברי-אנגלי שר שלום
http://www.sarshalom.us/resources/scripture/asv/bible.html

 

* אם התברכת במחקר הזה, שקול לקשר אליו. תודה. *

 

במקור
המפתח לחיים מבורכים
© Norman Manzon 2012
ארה"ב 

                           ~ DONATE ~            ~ HOME & LIBRARY ~          ~ TRANSLATE? ~

                              Scriptures used by the author are generally in the New King James or New American Standard translations.
                             Scriptures in quotations by Dr. Arnold G. Fruchtenbaum are in the American Standard Version.
                                 Scriptures quoted by others may be in other translations.

 

                            ~      ~      ~

Bible Study Project is currently seeking 501(c)3 status at which time
it will resume issuing tax deductible receipts for U.S. donors.
However, donations are still much needed, particularly for
the sponsorship of BSP literature in foreign languages,
and would be much appreciated! 
Please pray about this.
Thank you.

 

 
© Norman Manzon 2011 - 2023
All rights reserved.

 

Copying and Republication Guidelines